BEKINO
ÚVOD KATALOG NOVINKY AKCE SLEVY VÝPRODEJ SKLADEM AKTUALITY OBCHODNÍ PODMÍNKY KONTAKTY ODKAZY
HL. TEXT
VÝROBCE
ROZMĚR
VARIANTA
Monika Špirochová
Adresa
BEKINO - prodejna
Anglická 4
Praha 2
12000
ČR
87118971
nejsme plátci DPH
Mobil 605954981, 605179689
.

ODKAZY

. . .

VŠE O KLOBOUCÍCH

Skončilo období temna a ženy se rády oblékají pěkně
a chtějí se odlišit od záplavy stejných triček, halenek, riflí
a tak k radosti nás všech začíná ožívat modelová práce návrhářek,
dámských krejčových a pociťujeme ponenáhlu rostoucí síť českých butiků,
jejichž majitelky vybírají pro své obchůdky zajímavé a slušivé věci.
A jestli se ještě více odlišit, zvýraznit, zapůsobit,
nebo jen se stát elegantní dámou od hlavy až k patě,
tak proč ne kloboukem.
A jsou příležitosti, na kterých se bez klobouku neobejdeme....

svatby, vítání občánků. křtiny, na smutek, na párty, na dostihy(zde se vyhlašuje i nejzajímavější klobouk).

V zimě je to skvělý doplněk ke kabátu, kožíšku, bundě,
ale především plní svou funkci za nepřízně počasí, kdy nám
chrání účes.

V poslední době je velký návrat kožešin, ať už jde o klobouky, čepice nebo kapucíny.

A léto?
Léto přímo vybízí ke kloboukům, jakož to ochraně před silným a nebezpečným slunečním zářením. Jsou v módě všechny druhy klobouků, a tak jestli se chcete opravdu skrýt včetně ramen, doporučuji klobouk „velká 70. léta“,
přes která na první pohled nebude vidět, ale právě do nich se doporučují velké sluneční brýle, ale opravdu veliké, na jejichž obrubě bude krempa klobouku částečně opřená, jestli bude tato velká krempa pro Vás časem nepohodlná,
zkuste ji část „obrátit“ nebo otočit a připevnit velkou sponou, broží, kytkou, tak aby byla částečně otočená vzhůru.

 

Maloobchodní prodejna je unikátní především tím, že v ní zákazník může nakupovat zboží od známých českých výrobců, ale i zahraniční výrobky např. z Itálie, Německa,Francie. Kromě zakázkových klobouků zde můžete zakoupit originály - výtvarně zpracované klobouky, vyrobené pouze jako jediný kus. Tyto klobouky zcela jistě zpestří důležité rodinné události, ale třeba i firemní večírky a akce jako rauty a samotná obchodní jednání. Tyto klobouky dokáží výmečnost události podtrhnout, alepředevším pomohou důstojně prezentovat společenské postavení.V prodejně naleznete i strojní výrobu, která je určená i pro běžné nošení. To mohou být klobouky strojně tvarované, ale i šité, dále potom baretky, pekařky, kšiltovky, šátky, šály a spoustu doplňků které se mnohdy dají spojit do setů . Každý takto koupený klobouk se dá doplnit i nějakou tou dárkovou krabicí na klobouky. 
Dáma si tak má možnost vybrat doplňky pro jakoukoli příležitost a oslnit tak celé okolí svým půvabem a elegancí. Ale nejen pro dámy je prodejna určena. Prostor je v ní věnován i pánskému společenskému sortimentu a i dětskému.
Na prodejně je i celá řada čepic - laponky, přepadlé čepice, sportovní i věci CoolMaxové.
V dalších odkazech na našich stránkách najdete i jiné užitečné rady, jak nakupovat klobouky a čepice, určení jejich velikostí nebo jejich ošetření.
Mějte tedy milé dámy a pánové na paměti, že klobouk je první část oděvu která je na Vás vidět a zároveň jediná, co slouží zároveň jako šperk. Dokáže otevřít cestu k lidem a neponechá vás na okraji společnosti. Můžete s ním vyjádřit nejen svoje postavení, ale třeba i náladu nebo touhu. Je to totiž nejjednodušší způsob, jak na sebe upoutat pozornost a to třeba nejen partnera. Vždyť má přeci každá žena radost, když je středem pozornosti.

JEDNA DŮLEŽITÁ RADA A PROSBA

KLOBOUKY I  ČEPICE VŽDY ZKOUŠÍME NA ČISTĚ UMYTÉ VLASY !!! SLUŠNOSTÍ KAŽDÉHO ZÁKAZNÍKA JE, ABY DODRŽOVAL HYGIENICKÁ PRAVIDLA I U VÝBĚRU TOHOTO SORTIMENTU.

JAK URČIT VELIKOST

Při určení velikosti čepic vycházejte z obvodu hlavy.Obvod hlavy měříme cca 1cm nad ušima vodorovně po obvodu

MATERIÁLY
V nabídce je široká škála různých letních materiálů, přes sisály, slámu,
textilní papír, konopí, Panamu – druh palmového listí, bavlnu, len…

TVARY A VELIKOSTI
Různé druhy podle potřeby a účelu, na sport kšilt, lehký klobouček „klopák“
nebo pirát, šátek .Běžné slaměné klobouky a společenské klobouky s vnitřní lemovkou,klobouky na velikosti, klobouky s jednotnou velikostí 
– nejčastější - velikosti 56,5 – 57 je nejčastější letní velikost.
Tyto klobouky nemají ukončený vnitřní lem a tak se dají zmenšit,
sešitím vnitřního lemu, všitím gumy nebo „vsazením“ a přišitím kousku měkkého molitanu.

JAK VYBRAT NA LÉTO?
Na léto doporučujeme klobouky větší velikosti, abyste neměly poničený účes,
aby lépe „větral“. Navíc zvětšit objem hlavy se dá pomocí vlasů a účesu – především s gumičkou, sponkou, která by sepnula vlasy ze stran hlavy.
Do klobouku se doporučují nosit minimálně takto upravené vlasy,ne-li svázané zcela, tak, aby vynikla šíje a krk.

PROČ I NA LÉTO KLOBOUK?
Letní pokrývkou hlavy chráníte své oči, pleť, ale i vlasy. Děláte radost a užitek sobě,doktorům, ale i ostatním dámám, které mají a nosí klobouky ale i těm,
co teprve odvahu hledají a uvidí, že nebudou samy.

OŠETŘENÍ KLOBOUKŮ

Víte, že některé klobouky se dají vyčistit, znovu natvarovat, zvětšit, zmenšit? A víte, že o každý klobouk se musí pečovat, zimní (vykartáčovat) i letní, a vycpat papírem? Letní nesmíme ponechat (např. v autě) na přímém slunci, může změnou vlhkosti změnit tvar, ztratit barvu. Jestliže v klobouku zmokneme, nic nemusí být ztraceno, stačí, jestliže jej vycpeme „hedvábným papírem“ a při pokojové teplotě necháme vyschnout. Klobouky zásadně skladujeme v kloboukových krabicích, aby nás před nadcházející sezónou nepotkalo nemilé překvapení v podobě zničeného klobouku, protože nám na něj spadl jiný kus oblečení, který byl rovněž na půl roku uschován…

Čištění - Klobouky se nesmí prát ani chemicky čistit. Pokud není uvedeno, nejsou klobouky odolné proti vodě. To znamená, že mrholení nebo trochu deště klobouku neuškodí. Klobouk však nenahrazuje deštník.

V případě lokálního menšího umaštění lze výrobek čistit vlhkým hadříkem a to pouze v místě skvrny – rozetřít a natvarovat do původního tvaru a nechat uschnout.

V případě mechanického ušpinění – zaprášení lze tento výrobek jemně přečistit žíněným kartáčem a osvěžit nad mírnou parou (nad napařovací žehličkou nebo varnou konvicí, vařící vodou z minimální vzdálenosti 30 cm). Rovněž při ztrátě tvaru lze tvar částečně obnovit napařením výrobku a natvarováním do původního tvaru opět nechat uschnout.

Srstěné klobouky čistíme čistým kartáčem s jemnými štětinkami po směru vlákna.

Všechny čepice, bekovky, klobouky mají štítek od výrobce, který doporučuje způsob čistění či praní a případně teplotu vody.NIKDY čepici nebo klobouk nesušíme na šňůrách připnutý kolíčkem na prádlo!!! Klobouk vždy volně vyvěste na hlavě figuríny, podstavci nebo na obyčejném hrnci na vaření. NIKDY nepoužívejte aviváž a v poslední době mnozí výrobci přímo zakazují používání sušiček na prádlo (jedná se především o věci CoolMaxové, ale i z důvodu toho, že sušička prádlo sráží).

Klobouky jsou krásné, elegantní a hlavně funkční !!! 

Několik rad jak vybírat dětskou čepici

Po správném změření obvodu hlavy je důležité zvolit, na jaké roční období čepici, případně šátek, klobouček, piráta atd potřebujete. Pokusíme se vysvětlit, z jakých materiálů, případně funkčních prvků bychom měli volit. Dalším krokem by měla být volba výrobce. Pro děti volte výrobce pokud možno jiných, než asijských proveniencí. Nejde tak ani o látky, jako spíš o používaná barviva u nichž hrozí riziko obsahu těžkých kovů, formaldehydu atd ... I ditě, které netrpí žádnou alergií, ji může nevhodným výběrem textilií od pochybných a často nezjistitelných výrobců získat. Pozor na různé třpytivé ozdoby, flitry, lesklé tisky atd. Mohou vykazovat zvýšený obsah niklu, jiných těžkých kovů, nebo ftalátů (velmi nebezbečných změkčovadel). Pokud jde o barviva, je chybou si myslet, že bílá kojenecká čepička neobsahuje barviva. I bílá se musí barvit.

Jarní (podzimní)
Tyto, jinak i "přechodné" čepice se vyrábí především z takzvaných úpletů. Čepice by měla být přiměřeně teplá, ale jen tak, aby se v ní hlava nepotila. Prodyšná, ale ne zase moc, aby chránila před větrem. Především musí zakrývat uši, které jsou na chladný vítr u dětí velmi choulostivé. U menších dětí sáhneme raději po čepicích se šňůrkami.
Pro tento typ se používají úpletové materiály s vysokým podílem bavlny (90-96%) z důvodu vynikajících savých vlastností a také s ohledem na dobrou snášenlivost přibývajícího počtu alergických dětí.
Jelikož by se čepice, vyrobená pouze z bavlny hned po prvním nasazení vytáhla (materiál by se nevracel) a po vyprání by byla nepoužitelná, je nutné přidat lycru. Tento materiál je hladký, nebo žebrovaný (rips) a považuje se za to nejlepší, co v současné době k výrobě jarních a podzimních dětských čepic existuje.

Letní
Tady si pohlídejte především vzdušný materiál. I pod středně tenkým plátnem se bude dítěti hlavička potit, pokud je 30 stupňů ve stínu. Bez pokrývky hlavy je ale dítě vystaveno neúnosnému riziku už po pár minutách. 
Jelikož letní pokrývky hlavy (čepice,kšiltovky,klobouky,piráti,šátky ...) není možné dělat z pružných materiálů - byl by na léto teplý, je volba jasná. Jen velmi jemná plátna ze 100% bavlny.
Bavlněné plátno ale nepruží. Pevná-nepružná čepice nám moc dlouho neposlouží, pokud bude vůbec sedět už jako nová. Jak tedy na to?
U letních čepic je důležitým doplňkem některý z funkčních prvků. Například všitá guma v zadním díle, proužek pružného úpletu v prostřiženém zadním díle, tzv. tunýlek se šňůrkou na stažení po celém obvodu z vnitřní strany (u kloboučků), ozdobná šňůrka na stažení po obvodu z lícní strany s brzdičkou. U pirátů, stejně jako u některých dívčích letních kšiltovek se nastavení velikosti reguleje jednoduše sukem. 

Pro horké dny je možné vyhledat v naší nabídce i vzory s větráním. Jsou to různé prostřižené a obšité otvory po bocích kšiltovek, čepic a kloboučků, případně všité síťky atd. Pamatujte, že letní pokrývka hlavy je pro dítě nezbytná s ohledem na ochranu před sluncem, ale je třeba aby byla lehká a vzdušná. Přehřátí hlavy a celého organizmu je při současných teplých létech hrozbou, kterou není dobré podceňovat.
Občas se setkáváme s dotazem, jaký UV filtr mají letní čepice, které prodáváme. Odpověď výrobců zní "takový, jaký má plátno". UV záření způsobuje opálení, při intenzivním vystavení i spálení pokožky. Už jste se někdy opálili - spálili pod obyčejnými plavkami, šaty, nebo třebakošilí? Používání UV filtru u čepic je diskutabilní. Neuděláte chybu, pokud čepici, kde výrobce deklaruje např. UV filtr 50+ koupíte, nicméně pro většinu zákazníků skutečně není nutná(výjimku tvoří děti, které je potřebují z vážných zdravotních důvodů).

Zimní
Opravdu teplé čepice bychom rozdělili do dvou základních tříd. Pletené a šité. Drtivá většina výrobců se orientuje na pletené čepice. 
Přes hlavu uniká 70% tělesného tepla. Význam dobré zimní čepice je u dětí naprosto zřejmý. Nemusí být -20 stupňů, stačí kolem nuly a bez zimní čepice se dítě neobejde.
Používané materiály jsou většinou 100% Acryl u pletených čepic, 100% polyester u vrchních dílů šitých čepic a jako podšívky ve dvojitých čepicích bývá obvykle použit plyš nebo mikroplyš (pozor na příliš syntetické plyše především asijských výrobců čepic), fleece, nebo bavlna. I populární, velmi příjemný polar-fleece je 100% polyester, ale pokud je kvalitní a jsou použita ekologická barviva, je to vynikající materiál.  Hodně teplé a přitom pružné látky se používají například k výrobě lyžařských kukel, které se musí přetáhnout a přizpůsobit tvaru hlavy. 
U zimních čepic zvažujte především to, zda má být jednoduchá, nebo dvojitá-teplejší, v podstatě každé dítě by mělo mít oba tyto typy. Měla by mít šňůrky, pokud je pro menší děti. Co nezávažete, pod to půjde chlad.
Jako u všech čepic - pozor na to, odkud pochází, my prodáváme z 80% výrobky z české produkce, zbytek tvoří ty nejlepší evropské značky (Francie, Itálie, Anglie)

Pokud si nevíte rady s výběrem dětských čepiček, rádi vám odpovíme a pomůžeme s výběrem, nejlepší ale je, navštívit naší prodejnu, kde vám odborně poradíme.

 

 

.
KOŠÍK JE PRÁZDNÝ
Všechny rady jak nakupovat, vybírat, měřit a ošetřovat klobouky najdete v aktualitách nebo odkazech - na liště
URČENÍ VELIKOSTI RUKAVIC Výběru správné velikosti rukavic je potřeba věnovat velkou pozornost, aby rukavice dobře seděla. Při výběru velikosti rukavic je třeba změřit nejširší část ruky tj. část u kloubu
27. 11. 2015 nás můžete vidět v pořadu Wifina na ČT Déčko
Reklamní a marketingová agentura Lyciano Group, která je hlavním pořadatelem prestižního dostihového závodu " Cena zimního favorita 2014" nás oslovila, abychom připravili módní přehlídku klobouků na této akci, která se koná v neděli 19. 10. 2014. Naši přehlídku bude moderovat Leoš Mareš a fotografie a videa z této akce si budete moci následně prohlédnout. Tak nám držte palce!
Máte možnost nakoupit u nás i dárkové poukázky v hodnotě 300 Kč, 500 Kč a 1000 Kč. Poukázka může být vystavena na jméno obdarovaného, který si pak může nakoupit dle vlastního výběru u nás na prodejně.
Upozornění pro naše stálé i nové zákazníky - přestěhovali jsme se na novou adresu Anglická 4, Praha 2 Děkujeme všem našim břevnovským zákazníkům, že nám zachovali svoji přízeň a věřím, že internetoví zákazníci ocení lepší dostupnost.
Vzhledem k situaci, které v Čechách panuje, rozhodli jsme se posílit prodej všeho nepromokavého - deštníků, pláštěnek, klobouků, a to vše jak pro děti, tak pro dospělé.
Na našich stránkách i na naší prodejně již najete velice luxusní kojeneckou a dětskou italskou kolekci pro náročné
Máme pro Vás již připravenu novou luxusní dámskou kolekci podzim-zima 2011-2012
Na našich stránkách můžete již nakupovat novou dětskou podzimní kolekci
ČTYŘLÍSTEK - jsme první na netu, kdo má tuto kolekci již v nabídce !!!
Od prosince 2010 máme pro Vás připravenu luxusní kolekci dámských čepic - je se na co těšit!!!
Máme pro Vás připravenou nádhernou kolekce podzimních dětských čepic